Kobieca sandologia
Main Article Content
Abstrakt
Recenzja książki: K. Nadana-Sokołowska, George Sand – polskie spojrzenia, Wydawnictwo Instytutu Badań Literackich PAN, Warszawa 2022, ss. 512.
Downloads
Article Details
Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.
POLITYKA PRAW AUTORSKICH
Wydawca „Annales Universitatis Paedagogicae Cracoviensis. Studia Historicolitteraria” jest upoważniony do korzystania oraz do rozpowszechniana wszystkich opublikowanych w czasopiśmie materiałów na podstawie umowy licencji niewyłącznej, zawartej uprzednio na czas nieoznaczony każdorazowo z autorem/ką konkretnego utworu na określonych w tamtejszej umowie polach eksploatacji.
POLITYKA OTWARTEGO DOSTĘPU
„Annales Universitatis Paedagogicae Cracoviensis. Studia Historicolitteraria” to czasopismo o otwartym dostępie, a cała jego zawartość jest dostępna bezpłatnie dla użytkowników i instytucji na zasadach licencji niewyłącznej CreativeCommons (CC BY-NC-ND 4.0). Użytkownicy/ki mogą czytać, pobierać, wykonywać kopie, rozpowszechniać, drukować, wyszukiwać lub linkować do pełnych tekstów artykułów w tym czasopiśmie bez uprzedniej zgody wydawcy lub autora/ki pod warunkiem podania źródła dostępu i autorstwa danej publikacji. Jest to zgodne z definicją otwartego dostępu BOAI (http://www.soros.org/openaccess).
Bibliografia
Bochenek-Franczakowa R., Fryderyk Chopin i George Sand w oczach polskich biografów
i krytyków literackich, „Studia Litteraria Studia Litteraria Universitatis Iagellonicae
Cracoviensis” 2010, nr 5, s. 7–24.
Bochenek-Franczakowa R., George Sand, Wrocław–Kraków 1981
Bochenek-Franczakowa R., Présences de George Sand en Pologne, Frankfurt am Main 2017.
Fournier-Kiss C., Literatura, płeć i naród w XIX wieku. Germaine de Staël i George Sand w dialogu ze swymi polskimi siostrami, przeł. B. Głowacka, Warszawa 2021.
Sand G., Szkic o dramacie fantastycznym. Goethe – Byron – Mickiewicz, [w:] Adam Mickiewicz w oczach Francuzów, wyb. oprac., wstęp Z. Mitosek, przeł. R. Forycki, Warszawa 1999, s. 70–112.